Střešní krytiny

Betonové

Betonová krytina je populární pro snadnou pokládku, ucelený sortiment a pro snadnou opravu poruch. Oproti jiným krytinám má vyšší hmotnost, která má nemalý vliv na samotnou konstrukci, proto je nutný vyšší sklon střechy.

KM Beta

KM BetaTašky KM BETA spojují estetické požadavky s vysokou funkčností. Široká paleta barev dává možnost akcentovat architektonický ráz střechy i celé stavby. Široký sortiment doplňků umožňuje řešit i složitější architektonický projekt. Mírná změna profilu tašek KMB, starý a nový typ nelze kombinovat, více informací v souboru Střešní krytiny betonové.

Bramac

BramacBetonová krytina je populární pro snadnou pokládku, ucelený sortiment a pro snadnou opravu poruch. Tvarově přesné střešní tašky BRAMAC zajišťují nejvyšší ochranu proti povětrnostním vlivům. Převážná většina tašek má novou povrchovou úpravu Protector, která zajišťuje dlouhodobou barevnou stálost a ochranu před zašpiněním. Nyní BRAMAC zajišťuje záruku 30 + 15 let při použití originálního doplňkového sortimentu.

Pálené

Pálená taška se vyrábí z čistě přírodních materiálů a pálí se za vysokých teplot. Takto vyrobená taška je výborným tepelným izolantem, skvěle akumuluje a dýchá - pod krytinou se tedy nehromadí kondenzát ani se nevytváří plíseň. Jedinou nevýhodou je větší náročnost na konstrukci krovu. Sklon střechy musí být větší než 12°.

Tondach

TondachTondach patří mezi nejvýznamnější evropské výrobce pálených tašek a v České republice prakticky dominuje. Přírodní hliněné tašky šetří životní prostředí, zbarvení je přírodně čisté bez chemických přísad. Hlína má dlouhou životnost a vynikající odolnost vůči UV záření, kyselým dešťům, louhům (například proti ptačímu trusu) a má velmi vysokou mechanickou pevnost (tlak sněhu, krupobití), odolnost vůči vysokým teplotám a mrazu. Pálené tašky mají mnohostranné využití, jsou optimální pro jakékoli použití, pro všechny architektonické styly.

Plechové

Ideální střešní krytina pro lehké střechy. Mezi jeho přednosti patří rychlá a jednoduchá montáž, vysoká variabilita barev a při správné montáži i dlouhá výdrž.

Satjam

SatjamFirma Satjam, s.r.o. působí na českém trhu od roku 1995, jako dodavatel kovových lehkých střešních krytin, trapézových plechů, okapových systémů, profilů, doplňků a mnoha jiných výrobků používaných ve stavebnictví.

Lindab

LindabLindab Topline je lehká střešní krytina vyráběná z vysoce kvalitního ocelového plechu s barevnou povrchovou úpravou. Splňuje veškeré estetické, technické i funkční požadavky kladené na střešní krytinu. Krytina je profilována do tvaru klasických střešních tašek a dává střeše dokonalý vzhled. Ocelový plech je pokrytý barevnou povrchovou úpravou, která zajištúje vysoce estetický vzhled a zároveň chrání ocelové jádro proti korozi. Charakteristickou vlastností pro krytinu Lidab Topline je snadná a rychlá montáž, dlouhá životnost a minimální údržba.

Prefa

PrefaPrefa Aluminiumprodukte, s.r.o. vyrábí vysoce jakostní hliníkové střešní krytiny – falcovanou šablonu, falcovaný šindel a falcovanou tašku. Krytiny Prefa patří svou hmotností k nejlehčím a také nejstabilnějším materiálům. Prefa nabízí 10 standardních barev a rozsáhlé přislušenství, které Vám umožní pokrýt prakticky jakýkoli typ střechy. Výrobce poskytuje 40 letou záruku za jakost jím dodávaných materiálů.

Vláknocementové

Cembrit

CembritCembrit, největší výrobce vláknocementové střešní krytiny ve střední Evropě, je součástí dánské společnosti Dansk Eternit Holding. V devadesátých letech minulého století byla zavedena nová technologie pro výrobu bezazbestových krytin, která zajistila špičkovou kvalitu, ekologičnost a zdravotní nezávadnost výrobků. Cembrit vyrábí a dodává maloplošnou krytinu Betternit s hladkým povrchem, Dominant s rustikálním (břidličným) povrchem a velkoplošnou vlnitou krytinu.

Eternit

EternitVláknocementové střešní desky Eternit jsou tradiční materiál pro moderní stavby. Jsou atraktivní díky zvláštní plošné kresbě, v přírodních barevných odstínech a v dekorativním povrchu. Výrobce zajišťuje vysokou odolnost proti zlomení, je nárazuvzdorná a robustní a bez nároků na údržbu po mnoho let. Je barevně stálá díky povrstveným hranám a důkladnému probarvení. Výrobce garantuje záruku 10 let na vodotěsnost a mrazuvzdornost.

Bitumenové

IKO

IKOBelgická firma IKO patří mezi největší výrobce bitumenových šindelů, je členem skupiny IKO Group, která je největším světovým vývozcem těchto šindelů. Nabízí široký výběr typů, tvarů a barev oxidovaných a modifikovaných šindelů. Všechny šindele mají trvanlivou skelnou výstuž.

Onduline

OndulineFirma Onduline vyrábí od roku 1945 vlnitou bitumenovou desku z organických vláken sycených bitumenem v provedení 4 barev. Onduline je ideální pro transport, manipulaci a skladování a z hlediska technologie montáže je použitelný pro široké spektrum zákazníků. Onduline je vhodný pro hospodářské stavby, rekreační objekty i občanskou výstavbu. Oceníte užitné vlastnosti, nízkou cenu, velkou krycí plochu s malým prořezem odpadu.

Gutta

GUTTA ČR - Praha spol. s r.o. je dceřinou společností koncernu GUTTA HOLDING, který je tradičním dodavatelem střešních a izolačních materiálů. Dodává široký sortiment výrobků pro stavbu, dům a zahradu.

Katepal

KatepalSpolečnost byla založena v roce 1949. Výrobní závod se nachází v Lempäälä, 150 km na sever od Helsinek. Hlavními produktovými skupinami jsou pásy, střešní šindele a nátěrové hmoty na bázi SBS-modifikovaného bitumenu a balený bitumen. Výrobky Katepal mají označení CE podle evropských harmonizovaných norem. Tradiční "střešní lepenky" se změnily na moderní bitumenové pásy a střešní šindele, ve kterých se spojuje jednoduchá montáž, skvělý vzhled a dlouhá životnost.

Plastové

Capacco

CapaccoTato krytina je vyrobena z recyklovaného plastu kabelových izolací. Z hlediska složení materiálu jde o měkčené PVC s nepatrnou příměsí jiných termoplastů , jako např. PE nebo PP. Materiál obsahuje drobné zbytky kovu a pryže, které nejsou na závadu.

Eureko

EurekoPlastové střešní krytiny vyráběné pod názvem EUREKO jsou výrobky z polyolefinů (polypropylénu a polyetylénu). Tyto suroviny jsou získávány velmi kvalitní separací odpadních plastů vznikajících především v automobilovém průmyslu. Takovéto plasty, již jednou ošetřené pro venkovní použití se znovu při výrobě krytin zušlechťují barvivy, UV stabilizátory a plnivy, aby se k zákazníkovi dostal výrobek co možná nejlépe ošetřený proti dlouhodobému působení povětrnostních vlivů. Na krytiny EUREKO se poskytuje záruka 30 let.